Londra Paralimpik Oyunları

Oyunlarından sponsorlarından biri de Otto Bock

sports facilities

Londra Olimpik ve Paralimpik Oyunlar Organizasyon Komitesi (LOCOG) Otto Bock'u 2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda Protez, Ortez ve Tekerlekli sandalye resmi teknik servis sağlayıcısı olarak seçti.  Otto Bock, üçüncü derece tedarikçi ve servis sağlayıcı ve ikinci sadece Paralimpik sponsoru oldu.

Otto Bock, 2012 Londra Paralimpik Oyunlarına katılacak olan atletlerin ihtiyacı olacak, ortezler (uzuvları destekleyen), protezler (uzuv yerine kullanılan) ve tekerlekli sandalyelerin anlık bakımı ve tamiratını yapmak için LOGOC ile birlikte çalışacak.

Oyunlar süresince üç Paralimpik köyünde, Stratford, Weymouth ve Eton Dorne'de tamir bakım merkezleri kurulacak ve servis verilecektir. Bu merkezler yanında ayrıca, müsabakaların yapıldığı yerlerde daha küçük çapta tamir bakım ve servis istasyonları kurulacağı gibi mobil birimler de hizmet veriyor olacak.

LOGOC ticari direktörü Chris Townsend, "Otto Bock'u servis sağlayıcı yapmamız bizim oyunlara nasıl baktığmızı - atletleri herşeyin odağına, bizim için en önemli yere koyduğumuzu - göstermektedir. Otto Bock, yılardır kazandığı tecrübeyi oyunlara getirerek takımların ayrılmaz önemli bir parçası  olacak ve 2012 Londra Paralimpik Oyunları'na gelen yarışmacıların mükemmel bir deneyim yaşamalarını ve potansiyellerini en iyi şekilde ortaya koyabilmelerini sağlayacak" dedi.

Otto Bock CEO'us Profesör Hans Georg Näder de "Bu haber bize büyük mutluluk verdi ve 2010 Paralimpik Oyunları'nın Londra için bir başarıya dönüşmesi için görevimizi yapmayı heyecanla bekliyoruz. Spor müsabakaları ve yarışan atletlerin seviyeleri her geçen gün sabit bir hızla artmakta, ve burada bizim için asıl önemli olan; atletlerin yarışmalarda ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışırlarken bizim de onlara verdiğimiz servis ve hizmetlerle en iyi şekilde yardımcı olabilmemiz." diye konuştu.

Pekin Paralimpik Oyunları'na 4.000 atlet katılmış, Otto Bock teknisyenleri 2.188 ayrı tamir bakım işlemi gerçekleştirmişlerdi.


Quality for life